Blog

Başarılı Bir Marka Olmak

Başarılı Bir Marka Olmak

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Başarılı bir Marka'nın Önemli Özellikleri

Kabul edelim. Pazarlama kolay değil, değil mi?

Çoğu girişimciyseniz, muhtemelen blog gönderilerini okumak, video izlemek, pazarlama podcast'lerini dinlemek ve daha büyük bir kitle için dua etmek için çok zaman harcadınız. Tamamen anlaşılabilir. Ama bir sebepten dolayı, seyirciniz ile istediğiniz şekilde bağlantı kuruyor gibi görünmüyorsunuz. Ve muhtemelen sen kitleden daha fazla angajman alabilir isteyen ediyoruz do var. Çözmek kolay bir problem değil. Ve sen onunla uğraşan tek girişimci değilsin.

Peki çözüm nedir?

Çözüm, markalaşma çabalarınızda yatmaktadır . İş yapmak istediğiniz kişilere daha fazla ilgi duymak istiyorsanız, alanınızda en güçlü markayı oluşturmalısınız. Tabii ki, başarılı bir markaya sahip olmaktan daha kolay olduğu söyleniyor, değil mi? Bazı markalar sadece diğerlerinden daha “stickier”. Bu birkaç nedenden ötürü durumdur.
Bu makalede, markanızın sahip olması gereken dört farklı özelliği özetleyeceğim.

Markanızı bu özellikleri somutlaştırmak için alabilirseniz, kitlenizle çok daha iyi bir bağlantının tadını çıkaracaksınız. Başarılı markaların sürekli olarak sahip olduğu genel özelliklerin bazılarına, markanızı oluştururken göz önünde bulundurmanız gereken özelliklere hızlıca göz atalım.

1. Başarılı Bir Marka Amacı Olmalıdır.
Bir şirketin hikayesiyle bağlantı kurmak istedikleri zaman insanlar neye bakıyor? Amaç arıyorlar. Farkında olmayabilirler, ancak beklentiler sizinle ortak bir motivasyon faktörü arıyorlar. Bağlanmak için bir şeye ihtiyaçları var. Günümüzde, insanlar paralarını nerede harcamak istedikleri konusunda birçok alanda çok fazla seçeneğe sahipler ve çoğu zaman sizi rakiplerinden ayırabilecek tek şey, sizin görevinizdir. Bu, amacınızın net ve anlaşılması kolay olması gerektiği anlamına gelir. Markanızın amacının, ne zaman ve nerede ifade edebileceğiniz her yerde ifade edilmesi gerekir. Örneğin, sadece sürdürülebilir içerikleri kullanmaya odaklanmış bir kahve dükkanıysanız, sosyal medya hesaplarınıza infographics gönderebilir, bardaklarınızdaki yağmur ormanı hakkında gerçekleri yazdırabilirsiniz. Bu sayede sizinle bağlantı kurabilir ve sizden satın alma konusunda daha tutkulu olabilirler. Markanız küçük bir şekilde kimliğinin bir parçası olabilir.

2: Başarılı Bir Marka Çeviktir.
Müşterilerin zevklerinin uzun süre aynı kalacağını düşünmeyin. Dünya sürekli değişiyor, değil mi? Bu, markanızın zamanla değişebileceği anlamına gelir . Markanız çevredeki kültürün gelişimine ayak uydurmak zorundadır. Geçmişte değişen bir manzarayla uğraşmak için mücadele eden Coca gibi eski markaları gözlemleyin. Etmeyin onların hata yaparlar . İşletmenizin hangi boyutta olduğuna bakılmaksızın, baştan aşağıya tüm liderliğin esneklik içinde olduğundan emin olun. Değişimle savaşmayın; Hoşgeldin ve şirketinizin de yapabileceğinden emin olun. Markanız ne kadar fazla ise o kadar iyidir. Sürekli 3: Başarılı Bir Marka Benzersizdir Yine çoğu alanda, widget'larınızı satışa sunan tek kişi olmayacaksınız. Sizi bir sonraki şirketten ayıracak bir şeye ihtiyacınız var. Örneğin, Apple , ürünlerini benzersiz olarak markalayabildikleri için, doymuş elektronik alanında sürekli olarak büyük para kazanıyor . Tıpkı Apple gibi, ideal müşterinizi tanımlamak ve etrafındaki markayı oluşturmak istersiniz. Onların geride kalacağı ve hatta bir parçası gibi hissedebilecekleri bir topluluk oluşturabilecekleri bir misyon sunmak istersiniz. Bunun anlamı, her zaman herkes için her şey olamazsınız; Bazen bir mikro niş oluşturup, müşteri tabanının çok özel bir sektörüne hizmet etmelisiniz. Evet, bu şekilde daha küçük bir olasılık havuzuna sahip olacaksınız, ancak müşterileriniz olağandışı bir şekilde sadık olacaklar ve siz onları içeri çekmek zorunda kalmadan sizi aramaya başlayacaklar. onlar arıyorlar. 

4: Başarılı Bir Marka Tutarlıdır.
Belirli bir politikacıya karşı televizyonda duyduğunuz son siyasi rantı düşünün. Şanslar, onların yönelttiği eleştirilerin çoğunun, “isteksiz-yıkıcı” ya da ikiyüzlü olduklarıyla ilgiliydi. Kimse flip-floptan hoşlanmaz, değil mi? İnsanlar, diğer insanlar tutarsız ve tahmin edilemez olduğunda, bir şey söylediğinde, sonra akıllarını değiştirip başka bir şey söylerken nefret ederler. Güvenlerini kaybetmelerine sebep olur. Aynı markanız için de geçerlidir. Bir ana fikre sadık kalmazsanız, insanlar markanızla çok hızlı bir şekilde ilişki kurdukları güven ve tutarlılık duygusunu kaybedeceklerdir. Bir şey için durmak ve o görüntüyü kırılmadan tutmak istiyorsun. Ayrıca, şirketinizin “konuşmaya katılacağından” ve eylemlerinizin hedeflerinize uygun olduğundan emin olun. Çevresel sebeplerle dudak servisini ödemeyin ve sonra özel bir jetle CEO'nuzun uçmasını sağlayın - örneğin bu tür ikiyüzlülük çok hızlı bir şekilde viral hale gelir. Çok tutarlı bir görüntüyü yöneten bir şirketin iyi bir örneği Zappos . Temel misyonu mutluluk üretmek ve bu da müşterilerini ve çalışanlarını tedavi etme biçiminde çok net bir şekilde yansıtıyor. Müşteri hizmetlerinin, işin en iyileri olduğu biliniyor ve bu yüzden çok fazla müşterileri var.

Beyaz logo

GuneyDesign çeşitli sektörlerdeki işletmeler ve kuruluşlara yaratıcı fikirler ve tasarımlar sağlayan bir multimedya tasarım stüdyosudur. Müşterilerimize benzersiz marka kimlikleri , ilgi çekici web siteleri ve etkili iletişim yoluyla tam potansiyellerine ulaşmalarında yardımcı oluyoruz .

Facebook

Bültenimize Abone Olun En Son Gelişmelerden Haberiniz Olsun

Arama

X

Kopya Koruma

Bu Site Copyscape Plagiarism Checker tarafından korunmaktadır. Sitede bulunan tüm İçerikler kayıt altındadır.