Blog

E-ticaret ile ilgili ipuçları

E-ticaret ile ilgili ipuçları

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

E-ticaret İçeriği ve Pazarlama Stratejisi

SEO ve PPC, çevrimiçi satış için zaferin çoğunu alır, ancak başka bir önemli strateji - içerik pazarlamayı unutmayalım. Çoğu zaman SEO ile ilgili bir etkinlik olarak kabul edilir, içerik pazarlaması kendi başına güçlü bir eylem planı olabilir. Yeni müşterileri çekmek için trafik oluşturmanın yanı sıra, içerik pazarlaması da bir markanın imajını oluşturabilir.
Hikaye anlatma yoluyla, e-ticaret markaları değerlerini ve inançlarını okuyucularına hitap edecek şekilde sergileyebilirler. Ayrıca, içerik, mevcut müşterileri mağazaya geri gelmelerini hatırlatarak satın alma işlemlerini tekrarlamaya teşvik edebilir.

Sosyal medya takipçileri olmak veya bir bültene katılmakla mağazada ilgilerini çeken, ancak henüz bir satın alma işlemi gerçekleştirmemiş kullanıcılar? İçerik pazarlaması, kitlenin içerik beslemesi yoluyla ödeme yapan bir kişiye dönüştürülmesine yardımcı olabilir. Sonuçları sürmenin anahtarı, kapsamlı bir stratejiye sahip olmaktır. Kötü yürütülürse, strateji iyi yapabileceği kadar zarar verebilir. Kazanan bir e-ticaret içerik pazarlama stratejisi oluşturmanıza yardımcı olacak 6 ipucu için okumaya devam edin.

İçerik Pazarlaması Nedir?

Öncelikle bir adım geri atalım ve içerik pazarlamanın ne olduğu konusunda hepimizin aynı sayfada olduğundan emin olalım. Göre İçerik Pazarlama Enstitüsü karlı müşteri işlemine götürmek, sonuçta, ve -, içerik pazarlama oluşturma ve çekmek ve açık bir şekilde tanımlanmış kitlesini tutma değerli, ilgili ve tutarlı içeriği dağıtmak odaklanmış stratejik pazarlama yaklaşımıdır. Tanımın kendisi bazı önemli bileşenlere ışık tutuyor: Yaratılış, dağıtım ve tanımlı bir izleyici. Bunlar başarılı bir içerik stratejisinin oluşturulmasında önemli parçalardır. Dağıtım olmadan, herhangi bir erişim veya etki olmaz. Ayrıca, tanımlı bir kitle olmadan, içerik hedef kitle ile ilişkilendirilebilecek şekilde tasarlanamazdı; bu nedenle, etkili olmayan alakasız içerikle sonuçlanır.

E-Ticaret Sitesi Kurmak ve İşletmek ile ilgili düşünceniz varsa mutlaka Bize Fiyat Sorunuz  İrtibat 0546 711 34 81 İletişim

Beyaz logo

GuneyDesign çeşitli sektörlerdeki işletmeler ve kuruluşlara yaratıcı fikirler ve tasarımlar sağlayan bir multimedya tasarım stüdyosudur. Müşterilerimize benzersiz marka kimlikleri , ilgi çekici web siteleri ve etkili iletişim yoluyla tam potansiyellerine ulaşmalarında yardımcı oluyoruz .

Facebook

Bültenimize Abone Olun En Son Gelişmelerden Haberiniz Olsun

Arama

X

Kopya Koruma

Bu Site Copyscape Plagiarism Checker tarafından korunmaktadır. Sitede bulunan tüm İçerikler kayıt altındadır.