Blog

SEO Nedir ve Neden Önemlidir?

SEO Nedir ve Neden Önemlidir?

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

SEO Nedir ve Neden Önemlidir?

SEO'nun ne anlama geldiğini ve işinize nasıl yardımcı olabileceğini Eminim merak ediyorsunuz? Seo ya başlamak Arama Motorlarında çıkmaya ve gereken becerilere veya bütçeye sahip olmadığınızımı Düşünüyorsunuz ? SEO, yeni müşterilere ulaşmanızı ve satışlarınızı artırmanızı sağlayan ekonomik ve etkilidir. SEO'yu daha derinden inceleyelim ve işinize nasıl fayda sağlayabilelim. SEO nedir? SEO veya Arama Motoru Optimizasyonu, web sitenizi ve içeriğinizi çevrimiçi arama sonuçlarında görünecek şekilde ayarlamak anlamına gelir.

Pek çok pazarlama taktikleri, kitlenize ulaşmanıza güvenirken, SEO, ürün ve hizmetlerinizle ilgili bilgileri aktif olarak aradıklarında kullanıcılara ulaşma gücüne sahip olmanızı sağlar. İşte bu yüzden SEO satışlarının yüzde 14,6'lık yakın bir orana sahip olması sürpriz değil , doğrudan posta ya da basılı reklam gibi diğer kanallardan yüzde 1,7'lik yakınlaşma oranına kıyasla. SEO , ödenen arama sonuçlarıyla karıştırılmaması için organik (veya doğal ) arama sonuçlarında görünürlüğünüzü artırmanıza yardımcı olur .

SEO neden bu kadar önemli?

Web sitenizi arama motorları için optimize etmiyorsanız, potansiyel müşterilerinizi rakiplerinize kaybetme riskiyle karşı karşıyasınızdır, çünkü web siteleri arama motorlarında sizin sonuçlarınızdan daha yüksek görünür. Hangi yerel fırınların glutensiz seçeneklere sahip olduğunu veya yeni bir sandaleti iyi bir fiyata alabileceğinizi öğrenmek için her gün Google'a kaç kez döndüğünüzü düşünün. Birisi sunduğunuz ürün ve hizmetlerle ilgili bilgileri ararken, görünmek istersiniz. Ve ideal olarak, göze çarpan şekilde göstermek istersiniz. Araştırmalar, Google aramalarından gelen trafiğin yüzde 60'ının ilk üç arama sonuçlarında görünen web sitelerine gittiğini gösteriyor.

Arama motorları işletmenizin nerede olduğunu belirler?

Arama motorları, insanlara alakalı bilgiler sunmaya yardımcı olmak için algoritmalar kullanır. Web sitenizin Sayfa 1'de 27 yerine göründüğünden emin olmak için, işletmenizle ilgili önemli konularda bina yetkisine odaklanmanız gerekir . Sitenizin yetkisi site içi ve tesis dışı faktörler aracılığıyla belirlenir . Yerinde arama motorları, belirli bir konu üzerinde düzenli olarak yeni içerik yayınlayan web sitelerine daha yüksek sıralamalar vermektedir. Örneğin, bir emlak ajansına sahipseniz, ev satın alma ipuçlarına düzenli blog gönderileri yayınlamak çevrimiçi otoritenizi oluşturmaya başlayacaktır. Site dışı , arama motorları, sizin dışındaki web sitelerinin web sayfalarınıza geri döndüğünü görmek ister. Diğer web siteleri içeriğinize bağlandığında veya kullanıcılar içeriğinizi sosyal medyada paylaştığında, arama sonuçlarında belirgin bir şekilde listelenme şansınız daha yüksektir.

Beyaz logo

GuneyDesign çeşitli sektörlerdeki işletmeler ve kuruluşlara yaratıcı fikirler ve tasarımlar sağlayan bir multimedya tasarım stüdyosudur. Müşterilerimize benzersiz marka kimlikleri , ilgi çekici web siteleri ve etkili iletişim yoluyla tam potansiyellerine ulaşmalarında yardımcı oluyoruz .

Facebook

Bültenimize Abone Olun En Son Gelişmelerden Haberiniz Olsun

Arama

X

Kopya Koruma

Bu Site Copyscape Plagiarism Checker tarafından korunmaktadır. Sitede bulunan tüm İçerikler kayıt altındadır.