Blog

Sosyal Medya ile Daha Fazla Müşteriye Ulaşmak

Sosyal Medya ile Daha Fazla Müşteriye Ulaşmak

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Sosyal Medya ile Daha Fazla Müşteriye Ulaşmanın 3 Yolu

Müşterilerinize veya bağışçılarınıza - özellikle sosyal medyadan - ulaşmak, yıl sonu ve tatil hedeflerinizi sürmek için çok önemlidir . Ancak Facebook ve Twitter gibi sosyal platformlarda organik erişimin azalmasıyla, bu tatil sezonunda daha fazla müşterinin önüne nasıl geçebilirsiniz?Çok fazla zaman almayan ancak önümüzdeki birkaç ay boyunca sosyal medyada büyük bir etki yaratabilecek üç ipucu.

1. Bir Facebook etkinliği oluşturun Tatil sezonu etrafında planlanmış "özel" bir etkinliğiniz olmasa bile, örneğin Facebook'taki bir etkinlik gibi şeyler için etkinlik işlevlerini kullanmalısınız.

Peki Neden?

Çünkü Facebook'ta bir etkinlik oluşturduğunuzda, platform, müşterilerinizin bildirim merkezinde, etkinliğinizin yaklaştığını ve zaman geldiğinde katılacakları şansı artırdığını sürekli hatırlatır. Daha da önemlisi, genel çevrenizdeki arkadaşlarınızı ve insanlarınızı, etkinliğinizin de gerçekleştiğini ve bildirim merkezlerinde ortaya çıktığını ve böylelikle organik erişiminizi önemli ölçüde uzatacağını gösterir.

Ve bu özelliği kullanmak için ücretli, biletli bir etkinliğe sahip olmanıza gerek yoktur. Bir satış var mı? Bir etkinlik oluşturun. İnsanları Small Business Cumartesi günü işinizi düşünmeleri gerektiğini hatırlatmak ister misiniz? Bir etkinlik oluşturun. Etkinlik takvimini, daha güçlü bir Haber Kaynağı ve yayın içeriği gibi yayın etkinliklerine de not edin.

2. Konum etiketleme ve gelişmiş arama işlevini kullanın Twitter'da konum önemlidir. Küçük bir işletme sahibi olarak, Twitter'ın konum tabanlı özelliklerinden bazılarını kendi avantajınıza kullanarak “yerel” bir platform olma isteğinden faydalanabilirsiniz. Öncelikle, yeni bir tweet gönderiyorsanız, konum ayarında (harita iğnesine benziyor) geçiş yapmayı ve işletmenizin konumunu işaretlediğinizden emin olun.

Bu işlevsellik, yakınınızdaki içeriği daha kolay bulmak için arama yapan kullanıcılara yardımcı olur. Potansiyel müşterileri bulmak istediğinizde, Twitter'ın gelişmiş aramasını kullanabilirsiniz . Bir konum belirleyin (belki de şehir veya eyaletiniz), daha sonra, sattığınız ürün veya hizmetlerle ilgili olarak kullanmış olduğunuz anahtar kelimeleri ekleyin ve tombala: İşletmenizle ilgilenebileceğiniz yakınınızdaki tweet'leri göreceksiniz.

Örneğin, İzmir'de bir pizzacınız varsa, şehrin yakınında “pizza istiyorum” için bir arama yapabilir ve bunun gibi potansiyel müşterileri bulabilirsiniz . Ve sadece pizza tepesi seçeneklerinde olduğu gibi, bu araçla olan imkanlar sonsuzdur.

3. Hashtag kullan Sizi şaşırtabilir, ama en büyük hashtag hayranı değilim. Onlar harika kullanımları var, ama insanlar onları en iyi nasıl kullanacaklarını bilmediklerinde ya da her gönderide gereksiz yere kullanmadıklarında üzülüyorum. Ancak, #Turizmseyahat , #İndirimKampanya , #Eğlencemekanı , #kahvemolası ve #GiyimKozmetik gibi etkinlikler , yayınlarınızda hashtag kullanmak için ideal zamanlardır. Potansiyel müşterileriniz, bağışçılarınız veya katılımcılarınız, diğer yayınlarda gördükleri hashtagleri tıklayıp, içeriğinizi bulmayı umarlar.

Beyaz logo

GuneyDesign çeşitli sektörlerdeki işletmeler ve kuruluşlara yaratıcı fikirler ve tasarımlar sağlayan bir multimedya tasarım stüdyosudur. Müşterilerimize benzersiz marka kimlikleri , ilgi çekici web siteleri ve etkili iletişim yoluyla tam potansiyellerine ulaşmalarında yardımcı oluyoruz .

Facebook

Bültenimize Abone Olun En Son Gelişmelerden Haberiniz Olsun

Arama

X

Kopya Koruma

Bu Site Copyscape Plagiarism Checker tarafından korunmaktadır. Sitede bulunan tüm İçerikler kayıt altındadır.